Nenechte si ujít aneb Návrat po čtvrtstoletí

15. dubna 2008 v 22:55
V úterý 29.dubna v 19:30 budou v pražském Strašnickém divadle uvedeny v obnovené premiéře (po pětadvaceti letech a v téměř původním obsazení) dvě aktovky Jana Koseka a Vladimíra Franze, případně Vladimíra Franze a Jana Koseka, Opera ještě nezemřela a Tajemný listonoš. Program Strašnického divadla k této události uvádí:
Vzpomínkové navázání na průkopnické dramatické počiny kultovního, jen náhodou amatérského divadla minulého století, Divadla Kytka. Prepostmoderní, nadrealistické zpracování pohádkového tématu v klasické operní formě - Opera ještě nezemřela. Stejným novátorským přístupem je naloženo i s tématem existenciálním obohaceným o mystické prvky - Tajemný listonoš. Ani v druhém případě se nevyhneme hudbě a zpívanému slovu, neb hra jest absurdním muzikálem.
Divadlo Kytka:
Režie: Mgr. Petr Chmela; autor textu a textů: JUDr. Jan Kosek; autor hudby, hudební režie, doprovod a výtvarné zabezpečení: Prof. JUDr. Vladimír Franz; hrají: Ing. Eliška Lachoutová, Ing. Jana Švenková, Doc. JUDr. Jiří Srstka, Ing. Petr Borka, Mgr. Otokar Marek, JUDr. Jan Kosek a pianino bez akademického titulu; scéna a kostýmy - všichni jmenovaní
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama