Srpen 2008

VF na Malém formátu v Hodoníně

6. srpna 2008 v 8:10 | requin
Výtvarné sympozium MALÝ FORMÁT - HODONÍN
Dne 5. srpna 2008 bude zahájen VIII. ročník výtvarného sympozia - "MALÝ FORMÁT - HODONÍN", které město Hodonín spolupořádá s Galerií výtvarného umění v Hodoníně a Unií výtvarných umělců Od 5. do 14. srpna bude deset profesionálních výtvarníků tvořit svá díla nejen v ulicích města, ale také v jeho okolí.
Pozvání přijali MgA. Simona Blahutová, MgA. Lucie Ferlíková, prof. dr. Vladimír Franz, prof. akakdemický malíř Boris Jirků, Mgr. A. Libor Kaláb, MgA. Lukáš Malina, akademický malíř Miroslav Malina, akademický malíř Jan Pospíšil, akademický sochař Zdeněk Tománek a MgA. Maria Varvodičová.
Výstava děl bude zahájena vernisáží dne 14. srpna 2008 v 18.30 hod. v Galerii výtvarného umění v Hodoníně za doprovodu F. U. T. - Františka Uhlíře Team a zpěváka Lee Andrew Davisona.

Update stránek

6. srpna 2008 v 8:04 | requin
Webová prezentace VF byla k včerejšímu dni updatována; přibyly tři rozhovory, několik mp3 ukázek a nová galerie, doplněny jsou ohlasy z tisku za loňský a letošní rok (asi padesát článků), seznam scénických skladeb a výstav, a provedena řada dílčích změn. Další update lze očekávat opět za několik měsíců.
Link: http://www.vladimirfranz.cz, přřípadně

VF v Jihlavě

4. srpna 2008 v 21:54 | requin
V rámci hudebního festivalu Hudba tisíců - Mahler Jihlava 2008 se ve čtvrtek 25. září v 17.00 hod v Domě Gustava Mahlera v Jihlavě uskuteční vernisáž výstavy výtvarných děl Vladimíra Franze nazvaná "Písně potulného tovaryše".

Návrat po čtvrtstoletí počtvrté - video

3. srpna 2008 v 9:25 | Alternativa TV
Divadlo Kytka: Kultovní, jen náhodou amatérské divadla minulého století
V roce 1980 vzniká na půdě Právnické fakulty studentské autorské divadlo Kytka. První premiérou je "Opera ještě nezemřela", následuje ještě řada iscenací. Žánrové rozpětí je značné, sahá do zmíněné operní hříčky, přes muzikál až po činohro. V souboru se oběvují desítky hereček a herců, autorské zázemí vytvářejí zejména Jan Kosek (Jídelní lístek, Tajemný listonoš), Jiří Srstka (Harudel, Žába, Razítkem do těla, Šoupálek Křivoprstý), Viktor Šlejchrt (Loquis), nechybí však ani dramatizace románu Ladislava Fuchse "Pan Theodor Mundstock" autora Aleše Chalupníčka, pohádky atd. Hudbu obstarává Vladimír Franz, který spolu s Janem Koskem vytváří přes sto somostatných písní. Některé jijich počiny (Ať žije náš dobrý král, Cesta do ráje, Na starý motiv) stále čekají na inscenování. Soubor vysupuje zpočátku hlavně ve studentských klubech, posléze i pražských (nejvíce v Řezniské ulici) a mimopražských divadlech. Posledí představení se koná na začátku roku 1990. Po roce 1989 se Vladimír Franz stává významnou osobností české kultury, skládá hudbu k desítkám inscenací, symfonie, opery a věnuje se malbě, Jiří Srstka v Divadelním ústavu a posléze jako ředitel Národního divadla a DILIA. Jan Kosek se věnuje zejména činohře, veršům a próze, kromě toho píše knihy o sociální psychologii.Členové souboru, třebaže zakládají rodiny a pravidelně pracují, ovšem stále udržují přátelské styky; tu a tam padne pár slov o tom , že by si mohly zahrát.
Od roku 2008 se Divadlo Kytka na popud Oty Marka vrací občas na prkna jež znamenají svět.
Videoukázka ze hry Opera ještě nezemřela: http://alternativatv.cz/encyklopedie/play/749/
Videoukázka ze hry Tajemný listonoš: http://alternativatv.cz/encyklopedie/play/1493/

VF na Wikipedii

2. srpna 2008 v 2:19 | requin a laskavý wikipedista
Koncem července se na české Wikipedii vynořil Vladimír Franz. Autoru-wikipedistovi upřímně děkuji.