Kytka Revival 1980 v pražském Činoherním klubu

16. března 2009 v 21:44 | requin & Scéna.cz
Tažení amatérského souboru Kytka českými scénami pokračuje:

Činoherní klub uvádí: KYTKA REVIVAL 1980

KYTKA REVIVAL 1980
Kdysi poměrně významný soubor pražské amatérské divadelní scény Divadlo Kytka se navrací na scénu s obnovenými premiérami dvou inscenací ze svého repertoáru v jednom večeru a to dvou zpěvoher Opera ještě nezemřela a Tajemný listonoš. Autory inscenace jsou JAN KOSEK (scénář a texty písní) a VLADIMÍR FRANZ (veškerá hudba). Režie se ujal mladý režisér, PETR CHMELA. Na klavír hraje: Vladimír Franz / Kostýmy: Martina Kosíková. Hrají: Petr Borka, Otokar Marek, Eliška Lachoutová, Jiří Srstka, Jana Švenková, Jiří Srstka a Jan Kosek.

Reprízy obou představení se uskuteční v rámci cyklu Činoherní klub uvádí: v neděli 22. března 2009 od 19:30 h v Činoherním klubu. Vstupenky za 90 Kč lze za zakoupit v pokladně divadla. Přehlídka amatérských divadelních souborů v roce 2009 se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

V roce 1980 vzniká na půdě Právnické fakulty studentské autorské DIVADLO KYTKA. První premiérou je Opera ještě nezemřela, následuje řada inscenací. Žánrové rozpětí je značné, sahá od zmíněné operní hříčky, přes muzikál až po činohru.

Divadlo Kytka se generačně řadí mezi amatérská a poloprofesionální divadla působící na konci sedmdesátých a počátku osmdesátých let jako Sklep, Vizita, divadla Pražské pětky a jiné. Svým repertoárem a divadelním náhledem se však zcela odlišovalo a vymykalo právě tím, že se přiklánělo ke klasičtějším formám.

Renesanční osobnost hudebního skladatele, výtvarného umělce, pedagoga a dramatika Vladimíra Franze je v uměleckém světě nejen velmi známá, ale i značně ceněná. Jan Kosek, který vyučuje na Katedře politologie a sociologie Právnické fakulty v Praze, má za sebou, kromě autorství několika divadelních her, řady básní a beletristických textů i dvě knihy z oboru sociální psychologie. Jedním z dalších protagonistů je i Jiří Srstka, ředitel Dilia, bývalý ředitel Národního divadla, taktéž pedagog a v neposlední řadě dramatik.

16.3.2009 22:03:42 Redakce | rubrika - Amatéři 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama