Rychlé přemýšlení Vladimíra Franze aneb VF v Kolíně

22. března 2011 v 12:47 | Pavel Pokorný/Česká pozice.cz
Vladimír Franz představuje od 2. března komorní větev své výtvarné práce v kolínské Galerii v zahradě.

Leitmotivem malířské tvorby Vladimíra Franze je vztah člověka a přírody.Výtvarník, hudební skladatel, scénograf publicista, kurátor, profesor na Divadelní a Filmové fakultě AMU a v poslední době i bloger Vladimír Franz vystavuje ode dneška své akvarely, grafiky a kresby v kolínské Galerii v zahradě.

"Zajímá mě elementárnost jevů ve své primární svátečnosti a slavnostní neopakovatelnosti, proto vyhledávám místa v kulminujícím létě, kdy se slunce, voda, země a vzduch rozpouštějí a prolínají v jakési prvotní prahmotě," poznamenává Franz ke své akvarelové tvorbě.

Vystavovaný cyklus chápe jako komorní větev své výtvarné práce. Jde o techniku, v níž jsou barevné akcenty a impulsy hybatelem a určovatelem prostoru. Jedná se o způsob, v němž hustota barvy definuje její svítivost a fyzické vlastnosti, včetně zasychání. To vede a nutí k rychlému uvažování prakticky bez možnosti oprav. Dle Franze je malování akvarelu komplexní a rychlé přemýšlení, jasně a definitivně formulovaný a formovaný názor prostřednictvím barevného neopravitelného pigmentu.

Doba osvitu
Galerie v zahradě
Sokolská 24, Kolín
Vernisáž: 2. března v 17 hodin
Výstava potrvá do 15. dubna
Více informací naleznete na internetových stránkách www.galerie-kolin.cz.

Zdroj: Pavel Pokorný, Česká pozice.cz, 2.3.2011
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stanislav pitaš stanislav pitaš | E-mail | Web | 16. září 2011 v 10:08 | Reagovat

dobrý den měl bych vážný zájem udělat panu Franzovi výstavu a besedu s ním, zde u nás v Broumově. mážete mi sdělit na něj nějaký kontakt?
děkuji Pitaš St.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama