Vladimír Franz na festivalu Movi(e)ng Music v Kroměříži

3. října 2012 v 9:35 | Kult.cz / Moviengmusic.cz / requin
Movi(e)ng Music. Mezinárodní festival filmové a scénické hudby

I letošní podzim přivítá město Kroměříž za zvuků filmové a tentokrát i scénické hudby. Po loňském prvním ročníku je připraven v pořadí již druhý ročník festivalu, který slibuje zásadnější změny dramaturgie a velmi pestrý a atraktivní program.

Festival Movi(e)ng Music je unikátním projektem, který nemá v České republice obdoby, a i v zahraničí existuje jen několik málo festivalů stejného zaměření, kterým je filmová hudba.

Letošní ročník přináší několik zásadních změn. Především bude záběr festivalu rozšířen i o hudbu scénickou, tedy hudbu k divadelním, tanečním a audiovizuálním vystoupením. Počet filmů i koncertů bude malinko snížen, avšak dočkáme se řady opravdu velkých osobností, filmových premiér a hudebních lahůdek. Návštěvníci se mohou těšit na více zajímavých přednášek, besed a workshopů s hosty festivalu, a mnohé příjemně překvapí prostředí nově zrekonstruovaného a plně zdigitalizovaného kina Nadsklepí.

Vrcholem programu budou živé koncerty, především Pražského filmového orchestru, skupiny Midi Lidi, Johanbandu i tajemné ruské Hvarny. Opět nabídneme cyklus nonverbálních filmů (Samsara, Baraka, Koyaanisqatsi, Oceány), workshopy českých i světových skladatelů (Vladimír Franz, Miloš Orson Štědroň, Jan Hammer, Xavi Font, Lisa Gerrard, Philip Glass a řadu dalších). Kromě filmových a hudebních lahůdek nabídneme speciální festivalovou ochutnávku svatomartinských vín s hudbou skupiny Hvarna. Podrobný program festivalu naleznete na www.moviengmusic.cz.

Festival je určen nejenom filmovým fanouškům, ale i zájemcům o hudební umění - speciálně hudbu filmovou a scénickou. Také volně navazuje na projekt estetické výchovy na středních školách Artediem (12. - 16. listopadu). Proto nabízí akreditace zdarma pro studenty a pedagogy hudebních škol. Slevu na akreditaci dostanou i důchodci a členové FK.

Projekt Artediem po celý týden (12. - 16. listopadu) nabídne studentům a pedagogům kroměřížských škol a dalším zájemcům o estetickou výchovu "dostaveníčko s uměním" formou setkání s kvalitní kulturou a významnými osobnostmi české kulturní scény, potkají tu např. Jiřího Krejčíka, Jana Budaře, Vladimíra Mertu, Vladimíra Franze, Plastic People of Universe, Mirka Kovaříka, Rudyho Linku, Borise Krajného aj. Podrobný program najdete na stránkách www.artediem.cz.

Setkání s Vladimírem Franzem proběhne v pátek 16. listopadu od 15.00hod v kroměřížském Domě kultury.

Zdroj: Kult.cz a Moviengmusic.cz
Datum: 2. 10. 2012
http://www.kult.cz/divadlo-kino-hudba/detail/260517
http://www.moviengmusic.cz/program/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama