Kostelecký karneval: nejlepší maskou byl Vladimír Franz

18. dubna 2013 v 20:22 | Mělnický deník
V sobotu večer ulice Kostelce zaplavila strašidla a jiné pohádkové a filmové postavy. V sokolovně se uskutečnila nejoblíbenější událost jara - karneval pro dospělé s názvem Šibřinky.
Úderem dvacáté hodiny se v budově začaly objevovat první masky. O hodinu později už byla zábava v plném proudu. Taneční parket uprostřed sálu byl plný barevných postav, konec fronty u nápojů se zdál být v nedohlednu a stoly se prohýbaly pod tíhou mečů, kyjů, fotoaparátů, kamer a sklenic s pivem.
Program maškarního plesu byl bohatý. V prvním čísle se předvedly mladé mažoretky v blýskavých kostýmcích. I přes svůj talent však nevzbudily tolik pozornosti jako blonďatá vnadná "policistka" při noční stripshow. I ženy si přišly na své, jim své tělo naopak ukázal svalnatý pohledný hasič.
Posledním bodem programu bylo o půlnoci, jak už to na maškarních bývá, vyhlášení nejlepších masek. Pro jednu z cen si po čtyřech došlo pět růžových chrochtajících prasátek. Další ceny putovaly komiksovým hrdinům želvám ninja a večerníčkovým králíkům z klobouku kouzelníka Pokustona. Pro ocenění si také za velkého potlesku doběhl pomalovaný, nikoliv potetovaný, "prezidentský kandidát a umělec Vladimír Franz".
Pán převlečený a namalovaný jako Vladimír Franz dostal během večera spoustu pochval. Obcházel sál s fotoaparátem, pravděpodobně patřícím Idě Saudkové, a fotografoval návštěvníky.
Pokud Vás zajímá, co udělat pro to, aby právě ta vaše maska byla za rok tou nejlepší, udělím vám na závěr pár rad: Vyberte si originální masku, lepší je kostým ručně dělaný než ten z půjčovny. Propracujte si detaily masky, i kostelečtí vymýšlejí a vyrábějí masky dokonce několik měsíců předem. Každoročně se na plese objevuje několik skupinek, jako například letos želvy ninja nebo prasátka. Společné masky mají větší šanci na úspěch a ples si koneckonců v partě i více užijete.

Mělnický deník, 16. 4. 2013
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama