Vladimír Franz vystavuje v Dusíkově divadle

13. května 2013 v 16:05 | Lucie Špačková / TEP Regionu
Vernisáž obrazů dlouholetého vysokoškolského pedagoga, skladatele, výtvarníka, dramatika a publicisty Vladimíra Franze byla zahájena úvodním slovem ředitelky Dusíkova divadla Evy Albrechtové v úterý 30. dubna.
Jeden z neúspěšných kandidátů při letošní volbě prezidenta České republiky je jedním z nejuznávanějších českých skladatelů a má na svém kontě třeba již stopadesát skladeb zkomponovaných pro divadla v celé ČR. Zúčastnil se pětapadesáti výtvarných přehlídek, výstav a soutěží. Všestranný umělec ilustroval i několik knih, jako například román Rostislava Skřivánka "Křik strašidel" a jeho díla jsou zastoupena v galeriích a soukromých sbírkách v České republice, Velké Británii, Francii, Holandsku, Belgii, Švédsku a na Novém Zélandu.
Třiapadesátiletý umělec, proslulý kromě jiného i svým extravagantním tetováním, pro něž si vysloužil přezdívku Avatar z Čech, vede již přes dvacet let kabinet scénické hudby a hudebně-výtvarné interakce na pražské Divadelní fakultě AMU.
Prezentace výtvarných děl profesora Vladimíra Franze v Dusíkově divadle se koná pod oficiální záštitou čáslavského místostarosty Jiřího Havlíčka.
Na realizaci expozice se podílely Dusíkovo divadlo Čáslav, Občanské sdružení třiatřicet, Společnost HOKA interier a Městský úřad Čáslav. Kurátorem výstavy je ředitel galerie v Mostě Petr Svoboda. Součástí vernisáže byly pochopitleně i hudební doprovod a občerstvení pro účastníky.

Lucie Špačková, TEP Regionu, 6. 5. 2013, str. 6

Errata:
  • Vladimír Franz není dramatik.
  • Vladimír Franz se sice zúčastnil pětapadesáti výtvarných přehlídek, výstav a soutěží, jednalo se však o akce společné a kolektivní; podstatnější informací je, že má za sebou čtyřiasedmdesát výstav samostatných.
  • Autor knihy Země strašidel (Křik strašidel je báseň Jaroslava Seiferta, jíž Vladimír Franz zhudebnil) se jmenuje Rostislav Křivánek.
  • "Občanské sdružení třiatřicet" je správně "občanské sdružení Třiatřicet" či "Třiatřicet, o.s.".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama