Prosinec 2013

Koho zajímají o Vánocích proslovy?

23. prosince 2013 v 9:25 | Jan Kálal / Lidové noviny
(...)
"Být prezidentem, jemuž otázka duchovní či mravní obrody společnosti příliš neříká, velice bych vážil své vánoční vystoupení," varuje pak skladatel a výtvarník Vladimír Franz. Ten mimochodem odpověděl do ankety LN nejoriginálnějším způsobem: přinesl do redakce z obou stran ručně popsaný arch papíru.
(...)

(...)
ANKETA LN

1. Souhlasíte s transformací novoročního projevu na vánoční poselství prezidenta? Proč ano, nebo ne?
2. Sám jste se ucházel(a) o prezidentský úřad. Kdybyste se teď měl(a) na přelomu roku obrátit k lidem vy, co byste ve své řeči akcentoval(a)?

VLADIMÍR FRANZ hudební skladatel, výtvarník a pedagog
1. Vánoce! Utkvění v překotnosti času. Chvíle určená k ohlédnutí a usebrání. Představují pro nás výzvu k cestě k sobě samým, inventuru srdce. V tomto čase by se státní instituce měly diskrétně držet opodál a respektovat intimitu chvíle, vždyť nejde o pouhý prodloužený víkend! Otázka vkusu? Být prezidentem, jemuž otázka duchovní či mravní obrody společnosti příliš neříká, velice bych vážil své vánoční vystoupení. A kdybych si přesto nedokázal pomoci, asi bych spoluobčanům zarecitoval básničku a popřál krásné Vánoce. Decentně. Jaksi letmo, při zdobení stromečku či míchání bramborového salátu. Formou krátké reportáže z Lán.

2. Nový rok! Konec i začátek! Bilance? Ano, ale žádná husákovská statistika. Žádné moralizování! Spíš bych se spoluobčanům snažil dodat kuráž k vykročení do neznáma. Že snaha spasit naši civilizaci - kterážto poztrácela ideály a vaří se ve vlastní šťávě - začíná u nás samotných. Je třeba odolávat informační smršti, učit se rozlišovat, nenechat se manipulovat a vláčet.

Zkrátka: svobodně myslet, být odpovědní, mít srdce a jít si naproti! Vězme, že i stát je výtvorem lidí. Bez naplnění lidským obsahem zůstává beznadějně mrtvou pomůckou a prázdnou nádobou. Neběhejme kolem jako hejno vyplašených křečků, nečiňme si peklo na zemi. Dejme se do díla! A ještě stran prezidentství: Važme si "neprezidentského" systému! Demokracie je velice křehký fenomén.
(...)

Prezidentská anketa: řeč má být na Nový rok; Koho zajímají o Vánocích proslovy? Jan Kálal, Lidové noviny, 23. 12. 2013

Jirkovský charitativní advent s Franzem zlomil rekord

23. prosince 2013 v 9:20 | eChomutov
Obyvatelé Chomutova a Jirkova si již zvykli na to, že se každý rok před Vánoci Kostelní ulice v Jirkově promění ve velký charitativní jarmark. Tam si mohou procházející zakoupit nejrůznější výrobky a malé dárečky a přispět tak na občanské sdružení Prohandicap. Letos se během úterý a středy 16. a 17. prosince tímto způsobem vybralo rekordních 111 945 korun.

Na charitativní jarmark svými výrobky přispěly děti z mateřských a základních škol v Jirkově včetně základní umělecké školy i studenti jirkovského gymnázia. Dále svá dílka nabídli i klienti z Městského ústavu sociálních služeb, děti navštěvující DDM Paraplíčkoa děti z Dětského domova Vysoká Pec. "Dvoudenní prodej jejich výrobků je vždy doplněn kulturním programem v režii dětí," připomněla Jitka Viziová, asistentka ředitele Kulturních, vzdělávacích a informačních zařízení Jirkov, že si návštěvníci jarmarku mohli při vybírání dárků s dětmi zazpívat či zarecitovat.

Kromě zapojení těch nejmenší letošní ročník Jirkovského charitativního adventu podpořil také prezidentský kandidát Vladimír Franz. "Společně se starostou města Radkem Štejnarem nabízel kolemjdoucí zelňačku," prozradila Jitka Viziová roli hudebního skladatele a malíře v adventní sbírce. Zřejmě i díky jeho zapojení se během dvou dní podařilo vybrat rekordně vysokou částku 111 945 korun. "Stejně jako v loňském roce bude částka věnována občanskému sdružení Prohandicap, které ji mimo jiné využije na zajištění dopravy handicapovaných dětí do základních škol," vysvětlila Viziová a dodala, že velký dík patří všem, kteří se na charitativní akci podíleli.

Pomocníků měl totiž i tentokrát Jirkovský charitativní advent dost a dost. "Zapojením desítek dobrovolníků na stáncích, stovek účinkujících a značným množstvím zákazníků se tato akce řadí k největším charitativní projektů v regionu vůbec," potvrdila Viziová.

eChomutov, 20. 12. 2013
http://www.echomutov.cz/cs/echomutov/zpravodajstvi/volny-cas/item/3633-jirkovský-charitativní-advent-s-franzem-zlomil-rekordZ divadelních recenzí

15. prosince 2013 v 10:41 | Petra Ivánková / Divá báze
"...Geniálně padnoucí a děsivé hudební podkreslení opět vytvořil Vladimír Franz."

To on byl Smrťák Smrtihlav. Petra Ivánková, 30. 11. 2013

--------------------------

"...Přispěla k tomu také dráždivá hudba Vladimíra Franze, která skvěle podkreslovala mysterično příběhu a její rockový nádech dokonale podtrhoval extravagantnost kostýmů a postav."

První den OST-RA-VARu. Petra Ivánková, 28. 11. 2013

Google Zeitgeist 2013: Češi stále nejvíce hledají Facebook a YouTube

15. prosince 2013 v 10:35 | Lukáš Václavík
Duch doby od Googlu, to je každoroční žebříček nejhledanějších výrazů, trendů a skokanů. Co hýbalo českým webem v roce 2013?

(...)

Skokani (celebrity)
Karel Schwarzenberg
Miloš Zeman
Iveta Bartošová
Vladimír Franz
Kate Middleton
Jana Nagyová
Cory Monteith
Kateřina Zemanová
Gabriela Kratochvílová
Ornella Štiková

Skokani (české celebrity)
Karel Schwarzenberg
Miloš Zeman
Iveta Bartošová
Vladimír Franz
Jana Nagyová
Kateřina Zemanová
Gabriela Kratochvílová
Ornella Štiková
Jiří Dienstbier
Andrej Babiš

Skokani (politici)
Karel Schwarzenberg
Miloš Zeman
Vladimír Franz
Jiří Dienstbier
Andrej Babiš
Táňa Fischerová
Jana Bobošíková
Jan Fischer
Přemysl Sobotka
Jiří Rusnok

(...)

Lukáš Václavík, CNews.cz, 9. 12. 2013

...konečně je Vladimír na Hradě... (Fotografie - 1. část)

15. prosince 2013 v 10:31 | Bořivoj Hájek / rajče.idnes.cz