Jirkovský charitativní advent s Franzem zlomil rekord

23. prosince 2013 v 9:20 | eChomutov
Obyvatelé Chomutova a Jirkova si již zvykli na to, že se každý rok před Vánoci Kostelní ulice v Jirkově promění ve velký charitativní jarmark. Tam si mohou procházející zakoupit nejrůznější výrobky a malé dárečky a přispět tak na občanské sdružení Prohandicap. Letos se během úterý a středy 16. a 17. prosince tímto způsobem vybralo rekordních 111 945 korun.

Na charitativní jarmark svými výrobky přispěly děti z mateřských a základních škol v Jirkově včetně základní umělecké školy i studenti jirkovského gymnázia. Dále svá dílka nabídli i klienti z Městského ústavu sociálních služeb, děti navštěvující DDM Paraplíčkoa děti z Dětského domova Vysoká Pec. "Dvoudenní prodej jejich výrobků je vždy doplněn kulturním programem v režii dětí," připomněla Jitka Viziová, asistentka ředitele Kulturních, vzdělávacích a informačních zařízení Jirkov, že si návštěvníci jarmarku mohli při vybírání dárků s dětmi zazpívat či zarecitovat.

Kromě zapojení těch nejmenší letošní ročník Jirkovského charitativního adventu podpořil také prezidentský kandidát Vladimír Franz. "Společně se starostou města Radkem Štejnarem nabízel kolemjdoucí zelňačku," prozradila Jitka Viziová roli hudebního skladatele a malíře v adventní sbírce. Zřejmě i díky jeho zapojení se během dvou dní podařilo vybrat rekordně vysokou částku 111 945 korun. "Stejně jako v loňském roce bude částka věnována občanskému sdružení Prohandicap, které ji mimo jiné využije na zajištění dopravy handicapovaných dětí do základních škol," vysvětlila Viziová a dodala, že velký dík patří všem, kteří se na charitativní akci podíleli.

Pomocníků měl totiž i tentokrát Jirkovský charitativní advent dost a dost. "Zapojením desítek dobrovolníků na stáncích, stovek účinkujících a značným množstvím zákazníků se tato akce řadí k největším charitativní projektů v regionu vůbec," potvrdila Viziová.

eChomutov, 20. 12. 2013
http://www.echomutov.cz/cs/echomutov/zpravodajstvi/volny-cas/item/3633-jirkovský-charitativní-advent-s-franzem-zlomil-rekord
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama