Chat s Vladimírem Franzem v pořadu Dobré ráno

13. ledna 2014 v 8:38 | ČT2
jaruška: Dobré ráno! moc jsem vám fandila, když jste kandidoval na prezidenta. Jste moc sympatický pan. Krásný den přeji!!!
Vladimír Franz: Děkuji vám moc, přeji všechno dobré a držme si palce.

majka: Které roční období máte nejraději a nechybí Vám sníh?
Vladimír Franz: Jaro a léto, nenávidím podzim, zima je pro mě zakuklené jaro.

majka: Dobré ráno,líbí se Vám ve studiu a co učíte?
Vladimír Franz: Ve studiu se mi líbí. Zabývám se hudební dramatikou, dějinami umění. Snažím se posluchačům sdělit, že umění je projevem živých lidí.

Monika: Dobrý den, pane Franzi, nejste dnes, s odstupem času, raději, že jste volby nevyhrál, když vidíte s jakým "materiálem" by jste musel pracovat?Jak jste spokojený se současnou politickou situací? Nemáte také pocit, že se volbami nic nezměnilo a dále jde v první řadě jen o koryta a moc a o nás lidi až úplně na konec? Děkuji a hezký den.
Vladimír Franz: Důležité je, aby si lidé uvědomili, že všechny lidské nástroje musí mít smysl, jinak jsou pouze prázdnou nádobou. To se týká i státu. Chce-li se člověk pohybovat v horních patrech politiky musí mít vytvořen tým, na který se může spolehnout. Jinak jako osamělý jednotlivec by byl absolutně ztracen.

Michal Pitrun: Dobrý den,budete za 4 roky kandidovat na prezidenta?Budete někdy zakládat svoji politickou stranu?
Vladimír Franz: Politickou stranu bych nechtěl zakládat, mým přáním je vytvořit platformu, na jejímž základě by si šli lidé naproti a dokázali se domluvit.

David: Dobrý den,co říkáte na postupy Miloše Zemana?
Vladimír Franz: Prezident je člověkem moci a zajde tak daleko, jak mu to bude dovoleno.

David: Dobrý den,kdy jste se potetoval po hlavě?
Vladimír Franz: V roce 1991.

Tomáš Wolf: Vy jste chtěl být prezident uz od 3 let ?
Vladimír Franz: Při zdravotním stavu současného prezidenta, musí být člověk připraven kdykoliv.

ondyno: Víte, že se Vám říká Švestka?
Vladimír Franz: Zkuste hádat.

Jirka Z.: Pane Franzi, prozradíte konečně, jaké formy měl nátlak, který na Vás během prezidentské kampaně vyvíjeli Schwarzenbergovi příznivci? Nevolali Vám třeba z divadel a neříkali, že si už u nich ani neškrtnete? Přišel jste kvůli kampani o nějaké zakázky? Děkuji a přeji hodně úspěchů. Jiří Zabloudil
Vladimír Franz: Vzedmuté vášně nejsou nikdy příjemná atmosféra, nicméně vězte, že těch 14 dní konce voleb byly opravdu velmi nepříjemné.

Miloš Vintera: "Za určitých podmínek by prý mohl na prezidenta kandidovat i v příštích volbách. " - to je o Vás na internetu, jaké to jsou podmínky konkrétně?
Vladimír Franz: Bude-li to vyžadovat společenská situace, budeli poptávka a budou-li společnost zajímat etickohumanitní problémy.

mortar: Jak vzpomináte na svoji roli v Kamenném mostě?
Vladimír Franz: Skladatelskou nebo hereckou? Oboje je dnes již nostalgií.

SLÁVEK DOLEŽAL: Dobrý den, škoda že jste se nestal prezidentem :) A chtěl bych se zeptat kam vám můžu napsat o autogram :) Děkuji přeji příjemný den :)
Vladimír Franz: DAMU, Karlova 26, Praha 1

GF: Jak jste spokojen s tím, jak jste dopadl jako prezidentský kandidát loni? Hodláte kandidovat znovu za 4 roky na prezidenta?
Vladimír Franz: Domnívám se, že kampaň bez pomoci zájmových skupin a mafií navíc takřka zadarmo, postavená na oslovení voličů, je skvělý výsledek.

GF: Živil jste se někdy jako právník?
Vladimír Franz: Ne

GF: Obnovujete svoje kérky?
Vladimír Franz: Snad jednou najdu zase čas. Je to potřeba.

Petr Rezek: Už více než rok jste nepřispěl žádným textem ani do Magazínu Lidových novin, ani do České pozice, kde jste předtím publikoval pravidelně několik let. Je to důsledek prezidentských voleb?
Vladimír Franz: Ano je. Nyní se zdá, že to bude lepší.

Chat s Vladimírem Franzem v rámci pořadu Dobré ráno, ČT2, 13. 1. 2014
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama