JIŘÍ X. DOLEŽAL: Láďo, podruhý už nekandiduj!

13. ledna 2014 v 14:04 | Jiří X. Doležal / Reflex
Neúspěšný prezidentský kandidát Vladimír Franz nevylučuje svou kandidaturu na prezidentský úřad v době, kdy skončí první volební období Miloše Zemana. Z hloubi srdce prosím: Láďo, podruhý už ne!

"Vytvoří-li se klima, že prezident má mít funkci spíše takového udržitele a strážce grálu, spíš než být takovou mechanickou postavou, pak ano," řekl Franz v rozhovoru pro Aktuálně.cz. Jak jsem to četl, chytil jsem doslova hrůzu z opakování vtipu, který ani napoprvé nebyl až zas tak moc k smíchu. Napodruhé by to byl úplný trapas.

Vladimír Franz kandidoval poté, co jej skupina mladých lidí oslovila, že jeho kandidatura bude sranda. Zpočátku to tak vypadalo - maorská maska na Franzově tváři dávala předvolebním debatám zvláštní chuť. Pak ovšem začal profesor Franz mluvit v debatách o politice - a hned bylo jasné, že je v politice opravdový amatér a jeho angažmá nemá na nic víc než na to, aby bylo recesí.

Franz samozřejmě u voličů nebodoval, ale kampaň oživil. Jeho angažmá bylo vtipem, recesí a nastavením zrcadla obvyklým politickým stereotypům. Ale jak se nyní reálně rýsuje možnost jeho druhého angažmá, cítím se povinen vznést k profesoru Franzovi osobní prosbu: Vladimíre, podruhé už prosím ne! Opakovaný vtip není vtipem ani v politice.

Jiří X. Doležal, Reflex, 13. 1. 2013
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama