Prezidentský kandidát vystavuje na Špilberku

8. ledna 2014 v 19:35 | Jan Marek / Novinyuspech.cz
Když známý potetovaný hudební skladatel a malíř Vladimír nedobyl Hrad v Praze, dobyl aspoň brněnskou pevnost Špilberk. Tam bude až do 26. ledna 2014 k vidění svým rozsahem výjimečná výstava multižánrového umělce s nezaměnitelnou vizáží a mezi mladými lidmi nejpopulárnějšího prezidentského kandidáta.

Franz představí své dílo v prostorách jižního křídla a barokní kaple, v níž budou vystaveny také autorovy největší velkoformátové obrazy. "Politikou se teď vůbec nezabývám, řeším spíš to, jak bude v budoucnu naloženo se sbírkou obrazů a s dílem Jiřího Trnky," řekl při zahájení výstavy Vladimír Franz, oděný v námořnickém tričku, riflích a teniskách.

A pak vstřícně zapózoval u svých obřích obrazů (na snímcích). Jeden z jeho oblíbených je i Mickey Mouse s dámskými přirozeními. A i když prý teď politiku neřeší, otiskl motiv politiky a prezidentské kampaně do jednoho ze svých velkorozměrných pláten.

Společně s Franzem se na Špilberku představí práce jeho přítelkyně, fotografky Idy Saudkové, která se specializuje výhradně na klasickou černobílou aranžovanou fotografii. Motivem tvorby Idy Saudkové je člověk a život, osobnosti známé či populární, ale i lidi na okraji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama