Hermanovi bude s kulturou radit Vladimír Franz

13. února 2014 v 8:00 | ČT24, ČTK
Hudební skladatel, pedagog a bývalý prezidentský kandidát Vladimír Franz bude pracovat jako poradce ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL). Dříve se o Franzovi mluvilo jako o kandidátovi na pozici Hermanova náměstka, nominovalo ho hnutí ANO. Ministr nové vedení úřadu včetně poradního týmu představí ve čtvrtek na tiskové konferenci.

Vladimír Franz (narozen 25. května 1959) je český hudební skladatel a malíř, který se zaměřuje především na komponování scénické hudby. Přednáší také na Divadelní fakultě AMU, na které je vedoucím Kabinetu scénické hudby.

Vedle uměleckých oborů vystudoval práva na Karlově univerzitě, v letech 1981 až 1984 byl spoluzakladatelem, scénografem, výtvarníkem a skladatelem autorského divadla Kytka. Je šestinásobným držitelem Ceny Alfreda Radoka (1998, 2000, 2002, 2005, 2006 a 2007), Ceny Divadelních novin (2001) a Ceny OSA (2012).

Franz získal v prvním kole loňské přímé prezidentské volby 6,8 procenta hlasů. Z devíti kandidátů se umístil na pátém místě.

Herman zná i své náměstky

Počátkem týdne ministr oznámil jména všech čtyř svých náměstků. Na svém místě zůstala jen Anna Matoušková, která bude i nadále řídit odbory památkové péče, ochrany movitého kulturního dědictví, muzeí a galerií a také odbor regionální a národnostní kultury.

První náměstkyní je Kateřina Kalistová (ČSSD), hudebníka Miroslava Rovenského nominovala KDU-ČSL. Čtvrtým náměstkem je René Schreier. Na čtvrteční tiskové konferenci ministr představí také ředitele odboru interního auditu a kontroly Miroslava Leixnera.

Zdroj: ČT24, ČTK, 12. 2. 2014

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama