Ministr kultury Herman odhalil jména náměstků, Franz mezi nimi není

10. února 2014 v 18:05 | ČTK
Ministr kultury Daniel Herman odhalil dalšího ze svých náměstků. Jeho nejbližšími spolupracovníky budou Kateřina Kalistová, Miroslav Rovenský a René Schreier. Dříve zvažovaný Vladimír Franz mezi nimi chybí.

Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) oznámil jméno dalšího svého náměstka, jehož si do úřadu přivedl. Po již dříve potvrzené první náměstkyni Kateřině Kalistové (ČSSD) a hudebníkovi Miroslavu Rovenském, kterého nominovala KDU-ČSL, bude tým ministrových nejbližších spolupracovníků tvořit René Schreier.

Čtvrtou náměstkyní zůstává Anna Matoušková. Mezi náměstky není skladatel Vladimír Franz, o němž se jako o možném kandidátovi za hnutí ANO dříve mluvilo.

První náměstkyně Kateřina Kalistová bude mít na starosti odbory církví, mezinárodních vztahů, médií a audiovize, odbor legislativní a právní, odbor autorského práva a samostatné oddělení EU. Náměstek Rovenský bude spravovat odbor umění, literatury a knihoven, odbor vědy a vývoje a odbor projektového řízení. Pod působnost René Schreiera pak bude spadat odbor ekonomický, odbor investic a odbor veřejných zakázek, informatiky a vnitřní správy.

Náměstkyně Anna Matoušková bude i nadále řídit odbor památkové péče, odbor ochrany movitého kulturního dědictví, muzeí a galerií a také odbor regionální a národnostní kultury. Profesní životopisy Kalistové a Matouškové jsou na webu ministerstva, informace o dalších náměstcích úřad slibuje doplnit.

Hudebník a pedagog Rovenský se již více jak dvacet let specializuje na historické lesní rohy a autentickou interpretaci hudby období klasicismu a baroka. Od roku 1990 spolupracoval s místní organizací KDU-ČSL ve středočeských Mnichovicích. V současné době je členem zastupitelstva města Mnichovice a předsedou kontrolního výboru. Je předsedou středočeské organizace lidovců.

René Schreier (1978) vystudoval v roce 2005 Fakultu ekonomiky a managementu Univerzity obrany v Brně, v letech 1998 až 2006 zastával velitelské funkce v Armádě České republiky. Od vzniku Ústavu pro studium totalitních režimů v této instituci působil, v letech 2008 až 2010 jako ekonomický náměstek. Odešel z něj v době, kdy ústav také opustil jeho tehdejší ředitel Daniel Herman.

ČTK, 10. 2. 2014
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama