Na zámek zamířily stovky lidí

18. dubna 2014 v 7:24 | Ilona Pergrová / Znojemský deník
Moravský Krumlov - Nejen vernisáž čtyř výstav, ale především šance prohlédnouti si nově opravené výstavní sály přilákaly včera odpoledne na moravskokrumlovský zámek asi dvě stovky návštěvníků.

"Už budou čtyři hodiny, snad si už můžeme prohlédnout muzeum," nakukuje hned do první místnosti ve zvýšeném přízemí důchodkyně s manželem.

Zanedlouho se k nim připojují další hloučky zvědavců a pomalu míří do prvního patra. Většina z návštěvníků se před vchodem do Rytířského sálu nadechne a oči nechává klouzat prostorem.

"Obrazům to tady sluší. Je vidět, že nejsou malované jen tak nahodile, mají svůj smysl, řád i vypovídající hodnotu," rozhlíží se sbormistr Jan Svoboda. Lidé se trousí do dalších místností a před fotografiemi Slámových se tvoří hloučky.

"Nebudeš tomu věřit, na těch fotkách jsem já, ale je to strašně dávno,nikdo by mě asi nepoznal," směje se žena a ukazuje na snímky mapující historii zámku a Slovanské Epopeje.

Pozornost vzbuzují všechna díla, ale největší hlouček se tvoří před samotným Vladimírem Franzem, který s mikrofonem v ruce komentuje jednotlivá plátna.

"Je moc dobře, že zámek ožil. Potřebuje beze sporu další opravy, zejména po nich volá terasa i zámecká věž," uvažuje Jaroslav Mokrý a prohlíží si černobílé snímky Idy Saudkové v kapli.

Ilona Pergrová, Znojemský deník, 17. 4. 2014
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama