Zlatovláska

14. května 2014 v 21:55 | Mgr. Iveta Matyášková a žáci 3. B
Bylo krásné sobotní odpoledne a většina dětí z naší 3. B s paní učitelkou Matyáškovou a Rusňákovou se vydala do Stavovského divadla. Již v květnu jsme si naplánovali návštěvu této historické budovy se zhlédnutím zajímavého dětského představení. A když se nám to na začátku školního roku podařilo, plni očekávání a společensky oblečeni jsme vkročili do slavnostních divadelních prostor.

Hrála se Zlatovláska, roztančená pohádka plná legrace i poezie. Všichni ji určitě známe díky spisovateli K. J. Erbenovi. V tomto podání byla pohádka - balet, doprovázena vypravěčským zpěvem kejklíře. Mohli jsme tak obdivovat nejenom taneční umění, ale i úžasnou choreografii Ondřeje Havelky s nezapomenutelnými scénami s mravenci, do kterých jsme se zapojili i my, diváci, nebo hledání princeznina prstenu ve vodě. Tím vším nás provázela okouzlující hudba, kterou složil Vladimír Franz.

Určitě jsme všichni z tohoto představení odcházeli s nepopsatelně krásnými dojmy, které nám umocnilo i osobní setkání s autorem hudby. A i když je to často jen fráze, musíme na závěr napsat: "Vřele doporučujeme všem."

Mgr. Iveta Matyášková a žáci 3. B

ZŠ Křimická, Praha - Horní Měcholupy

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama