Listopad 2014

Vladimíra Franze budou opravovat jako Národní divadlo: Chystá se na rekonstrukci tetování celého těla

17. listopadu 2014 v 15:18 | Super.cz
Profesor, výtvarník, poradce ministra kultury a hudební skladatel Vladimír Franz má potetované celé tělo včetně obličeje. Je jen pár míst, do nichž se jehla tatéra ještě nezapíchla. Franz přiznal, že už tetování pěkných pár let nedoplňoval. "Bohužel to je stav, který setrvává, nemám na další tetování čas, není kdy. Nedoplňoval jsem tetování dobrých třináct let," řekl Super.cz.

Místo doplňování posledních volných míst ale bude muset začít tetování opravovat. A to bude pořádná práce. "Jde o to, že všechno chátrá, všechno se musí opravovat. Je to jako opravovat Národní divadlo. Na jednom konci začnete, na druhém končíte a už musíte znova," upřesňuje.

"Bledne barva, kontury se rozpíjejí, člověk není z betonu. Pokračovat bych chtěl, ale fakt nevím kdy. Myslel jsem si, že budu prezidentem, budu ležet v Lánech a opravím si tetování. Vidíte, jak to dopadlo," dodal se smíchem.


Vladimír Franz na křestu kalendáře Art for LifeIda Saudková a Vladimír Franz na křestu kalendáře Art for Life


Super.cz, 16. 11. 2014

Nový bootleg s hudbou Vladimíra Franze

16. listopadu 2014 v 11:10 | Vladimír Franz


Střepiny (TV NOVA, 9. 11. 2014)

15. listopadu 2014 v 16:31 | TV NOVA
moderátorka Markéta Fialová: Tento týden je to dva roky ode dne, kdy více či méně známé osobnosti podaly svou kandidaturu na post prezidenta České republiky v první přímé volbě. Uchazečů bylo celkem 20. Do souboje nakonec prošlo 9 z nich. Jak na to období nejvýraznější kandidáti vzpomínají a půjdou do toho znovu? Tady jsou rozhovory se čtyřmi z nich. (...) Nepřehlédnutelnou figurou v prezidentských volbách byl Vladimír Franz. Právě díky němu se o naši první přímé volbě mluvilo i za velkou louží. Nikde na světě ještě neměli tak ornamentálního prezidentského kandidáta a žádný z nich určitě o volbě nesložil oratorium.

Vladimír Franz (ukazuje v partituře): Tady to začíná, je to pro varhany, bicí, sbor a vypravěče. Tady je taková, vlastně takový říkadlo - "Jágr, tygr, tajná kniha, Dalík, Malý Bobeš, střední Bobeš, velký bratr" a z toho náhle se objeví témbr, kdy nastupuje 9 hlasů a každý z nich je jeden kandidát.

MF: Vladimír Franz si neodpustí kritický tón, když mi vysvětluje, že ve dvacetiminutové hudební grotesce o bitvě o Hrad dostali všichni jeho protikandidáti na frak. (Čte z partitury) "Tak, pane debile, kdybyste nebyl debil, jakože debil dozajista jste..."

VF (čte z partitury): "Kdybyste četla a kdybyste znala, jakože neznáte, kravička je kozička, když ještěrka je pes." To je jeden z kandidátů. Já ho nazývám kandidát B. Pak je tam kandidát A ještě, taky nejmenuji.

MF: Vladimír Franz se po volbách vrátil na univerzitu ke studentům a do svého ateliéru, kde skládá a maluje. Nad tím, že nesedí na Hradě, nepláče.

VF: Kdyby to vyšlo, tak by si člověk zaplakal a šel by sloužit. Ale když to nevyšlo, tak holt to nevyšlo, ale byla to zajímavá, strašně zajímavá zkušenost.

(...)

MF: S těmito kandidáty se ale v druhé volbě už nejspíš počítat nedá. Víceméně se shodují v jediné, a to, že martýrium prezidentské volby už asi znovu absolvovat nechtějí.

VF: To je otázka, jestli bude poptávka. Pro mě to není jaksi prioritní záležitost. Když je mi dáno zpívat, tak je škoda někde žvanit, protože to může každej, skládat a malovat nemůže každej.

Střepiny, TV NOVA, 9. 11. 2014, moderátor: Markéta Fialová