Soudobý skladatel a jeho svět - Vladimír Franz

22. března 2015 v 18:55
31. březen 2015, 13:15 - 14:45
Přednáška z cyklu vystoupení předních českých a zahraničních skladatelů

Katedra muzikologie FF UP a projekt UPdoc srdečně zvou všechny zájemce z řad studentů i vyučujících k účasti na přednáškách a vystoupeních předních českých a zahraničních skladatelů. Vystoupení budou zaměřena na prezentaci vlastní tvorby hostujících osobností i jejich vidění současné hudební kultury (inspirováno knihou Skladatelův svět. Jeho obzory a hranice německého skladatele Paula Hindemitha, jehož 120. výročí narození si v roce 2015 připomeneme).

Cyklus lze navštěvovat v rámci předmětů: Seminář hudební vědy (KMU/SEMV; KMU/SHVU), Aktuální otázky hudební vědy 2 (KMU/AOHV2) a Současné bádání v muzikologii 3 (KMU/92AM3 - výhradně pro doktorandy FF UP).

Přednášky a vystoupení se konají v LS 2015 vždy v úterý od 13.15 do 14.45 hod., v Posluchárně Roberta Smetany na Katedře muzikologie FF UP (Umělecké centrum UP - Konvikt, Univerzitní 3-5, 2. poschodí vpravo, č. dveří 239).

Důležité! Studenti si vyhledají před každou přednáškou základní informace o životě a díle příslušné osobnosti a takto nabyté znalosti uplatní v diskusi.

Pořádá
Katedra muzikologie FF a projekt UPdoc

Místo
Umělecké centrum UP, Sál Roberta Smetany, č. dveří 239, 2. poschodí vpravo

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama