Osobnosti na cestách

12. dubna 2015 v 8:22 | Lidé a země
Otázky pro Vladimíra Franze: Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor popisuje své první, nejlepší a nejhorší cestování

Moje poprvé

Roku 1965 jsem poprvé vyrazil do Bulharska. Navštívil jsem město Varna. Bylo pro mě velkým překvapením, když jsem kráčel ulicí a náhle jsem před sebou spatřil velkou zelenou horu, připomínající pražský Petřín. Ovšem k mému údivu se nejednalo o horu, nýbrž o mořskou hladinu. Tehdy jsem si vzpomněl na báseň Jana Nerudy, který něco podobného popisuje. Moře, které teče nahoru. Byla to nádhera, úžasný okamžik, na který si přesně pamatuji dodnes.

Moje nejlepší

Krásných zážitků z cestování mám mnoho, je těžké popsat jen jediný. Z těch, které mi však utkvěly nejvíce v paměti, mohu zmínit například setkání s čistou vodou Jaderského moře, dále pohled na Indický oceán, během něhož jsem se oddával hudbě W. A. Mozarta, či prostou krásu arabské pouště v noci.

Moje nejhorší

Nepříjemný zážitek mám z cesty na Nový Zéland, kam jsem odlétal z anglického letiště Heathrow. Můj kufr měl značnou nadváhu. Tehdy mě samozřejmě nechtěli pustit, a já nevěděl, co dělat. Byl jsem tak zoufalý, že jsem dokonce sehrál scénku, jak se bojím létání, bohužel si to už přesně nepamatuji, bylo to šílené divadlo. Nakonec mě naštěstí pustili. Nyní se tomu člověk může zasmát, avšak tenkrát mi do smíchu rozhodně nebylo.

zkrátka ze světa, Lidé a Země, 9. 4. 2015
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate Kate | Web | 13. dubna 2015 v 2:09 | Reagovat

Ahoj,
tohle je fakt úžasnej blog :)
Jestli můžu poradit, tak koukněte sem http://jdem.cz/br2pj5 .
Super obchod, naposled jsem vyhrála boty :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama