Franzovo oratorium Prezidentská volba zazní o víkendu v Brně

31. května 2015 v 7:35 | Novinky.cz
Oratorium Prezidentská volba zazní ve světové premiéře v neděli v Brně při oslavách 35. výročí existence sboru Ars Brunensis Chorus pod taktovkou Dana Kalouska.

Skladatel Vladimír Franz do něj vtělil své zkušenosti z účasti v přímé volbě prezidenta. Skladba byla poprvé provedena již loni na festivalu Bohemia Cantat, v Brně však bude uvedena v přepracované a doplněné verzi, proto se jedná o světovou premiéru.

"Je to tragikomická groteska ve formě komorního - já říkám kapesního - oratoria," charakterizoval dvacetiminutové dílo na libreto své a Rostislava Křivánka Vladimír Franz. Na prezidentskou volbu nahlíží skladatel s humornou nadsázkou i vážností. Prezidentské klání Franzovi připomnělo divadlo nebo reality show.

Nedělní jubilejní koncert sboru Ars Brunensis Chorus začne v 16.00 v kostele svatého Augustina na náměstí Míru, kde zazní hlavně skladby duchovního rázu. Jeho druhá část se odehraje v areálu Hvězdárny a planetária Brno na Kraví hoře, kde budou provedeny světské skladby 20. a 21. století včetně Franzova prezidentského oratoria.

Novinky.cz, 28. 5. 2015
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama