Společnost Zemana potřebovala, je urychlovač a hromosvod, myslí si jeho bývalý soupeř

5. června 2015 v 4:42 | Martina Učňová/EuroZprávy.cz
Kandidoval na prezidenta, když nepostoupil, ve druhém kole veřejně podpořil Miloše Zemana. Plní svou roli, skrze něj si lidé perou špinavé prádlo, které v sobě nastřádali za desítky let, domnívá se Vladimír Franz.
K vyslovení podpory Zemanovi ho prý nikdo nevyzval, přesto dal jasně najevo, že právě on je jeho favorit pro druhé kolo prezidentské volby. "Je to zvláštní a vyhraněná osobnost. Nestojí za ním žádné médium, není krytý a patrně mu to dělá dobře," popisoval pro DV TV umělec a prezidentský kandidát s tím, že je se Zemanem jako prezidentem spokojený.

České společnost podle něj takového prezidenta potřebovala. "Je solitér a jde do všeho čelem. Má rád konflikty a rád je eskaluje, má z toho adrenalin. Je stejný typ jako třeba Klaus nebo Knižák," myslí si Franz.

Zeman podle něj společnosti slouží jako hromosvod a urychlovač. "Urychluje dialog. Urychluje to, co v sobě lidé dusí a potřebují si to vyříkat. Myslím, že to nebude trvat dlouho, ale společnost to nezabije," uvedl umělec s tím, že pokud ano, neměla by naše republika být samostatná.

V rozhovoru si také rýpnul do moderátora Václava Moravce. "Byli mi nepříjemné takové ty debaty, jako hrajeme si na školu. Jak dělá kravička, jak dělá kozička. To moc příjemné nebylo. Tak vypadají veškeré debaty Václava Moravce," rýpnul si FranZ s tím, že se v kampani moderátor ptal na věci pro ministra financí a jiných lidí, ale ne prezidenta. Stejné to prý třeba bylo i v případě debat při volbě europoslanců.

Martina Učňová, EuroZprávy.cz, 2. 6. 2015
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama