Stará fronta ZÍTRA č. 24

23. března 2016 v 9:35 | Jiří Suchý / Vladimír Franz
(...)

V ten den, kdy vyšel v MF DNES Varyšův článek, se mně shodou okolností ocitl na stole dopis, který mi poslal prof. Vladimír Franz, aniž by tušil, že bude pravým opakem statě pana Varyše. S Vladimírem Franzem nás osud spojil před lety, kdy jsme společně stvořili muzikál Pokušení sv. Antonína, a nedávno, když zhudebnil mé texty pro svou operu uvedenou v Národním divadle (Karel Čapek: Válka s mloky).

Jeho hodnocení Čochtanova divotvorného hrnce:

"Z nejmilejších pane Suchý.

Ač již uplynula hříšně dlouhá doba od prosincové premiéry Čochtanova divotvorného hrnce, nedá mi to Vám nenapsat a alespoň takto, z dálky jaksi, vyjádřit Vám svůj hluboký obdiv a radost zároveň. Neboť se Vám i Vašemu divadlu podařilo představení tak říkajíc nesmírně náramné.

Bleděmodrá poetika přebásnění V +W se totiž šťastně propojila s humorem, s jemnou ironií a sivomodrou nostalgií semaforskou, vše sladěno v celek citlivou rukou Vaší, jakož i pana Menzla. Zkrátka: zrodilo se představení, z něhož si člověk odnáší očišťující pocit radosti a rovněž i naději, že život má zřejmě přece jenom smysl… Což, domnívám se, rozhodně není málo! A tak Vám musím sdělit, že byv mučen, posléze, rozličnými medii otázkou na tip "Inscenace roku", dovolil jsem si Vás i Vaše představení, prosím, nahlásit.

Pane Suchý. Zdravím pěkně Vás i Semafor (Jitušku - miláčka nevyjímaje a přeju vše jen a jen dobré! (V případnou spolupráci skoro nedoufaje.)

Váš Vladimír Franz"

Jiří Suchý, Stará fronta ZÍTRA č. 24
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama