Červen 2016

FOTO: Vladimír Franz navštívil čáslavské gymnázium

7. června 2016 v 19:57 | Kutnohorský deník
Nepřehlédnutelný profesor Vladimír Franz zavítal do auly čáslavského gymnázia a střední odborné školy pedagogické, v níž se tentokrát na místech posluchačů usadili jak studenti vybraných ročníků vedených středních škol, tak i žáci vyšších ročníků blízké základní školy v Masarykově ulici.Profesor Franz při této příležitosti pohovořil jak o svých uměleckých začátcích a momentech, které jej hned k několika tvůrčím oborům přivedly, tak i o obecnějších otázkách podstaty lidské společnosti a principech jejího fungování.

(mč), Kutnohorský deník, 13. 5. 2016

Z rozhovoru s režisérem Davidem Drábkem

7. června 2016 v 19:43 | Lukáš Dubský / Hradecký deník
(...)

Jaká byla práce na opeře Vladimíra Franze Válka s mloky?

Nepovažuji to za nějaké své stěžejní dílo, ale zpětně hodně obdivuji, že jsme tu inscenaci vůbec dokončili. Začala se totiž zkoušet krátce po sloučení Státní opery s operou Národního divadla. Byl tam hrozný zmatek, spousta nenávisti, rozhádaný operní sbor... Do toho se mi vystřídali čtyři dirigenti, autor opery Vladimír Franz v té době kandidoval na prezidenta a nikdo nebyl schopný udělat nahrávku, se kterou bychom mohli pracovat. A v téhle anarchii mi takový pěvec jako Ivan Kusnjer říká, že to je druhá nejtěžší věc, kterou v životě zpíval. Byl z toho celý vynervovaný, pak se to hrálo asi pětkrát a uložilo se to k ledu. Opera je zvláštní svět, kterému nerozumím.

(...)

"Největší pýchou je pro mě obrovská divácká základna," říká režisér David Drábek. Lukáš Dubský, Hradecký deník, 6. 6. 2016