Za nepřímou podporu Zemana jsem divadelním světem vaporizován, prozradil profesor Franz

26. listopadu 2016 v 18:38 | Parlamentní listy
Profesor Vladimír Franz má kvůli tomu, že před druhým kolem prezidentské volby nepřímo podpořil Miloše Zemana, problémy. "Jako držitel šesti Radokových cen za nejlepší hudbu jsem v podstatě divadelním světem vaporizován," tvrdí Franz, a používá tak termín z Orwellova románu 1984. Značí odstranění nepohodlných. Píše o tom server Lidovky.cz.

Už loni Franz naznačil, že v divadlech razantně poklesla poptávka po jeho hudebních dílech a že to zřejmě souvisí s tím, že nepřímo podpořil ve druhém kole prezidentské volby Miloše Zemana. Myslí si, že k tomu došlo? "Naprosto natvrdo: ano, došlo k tomu. Jestli takoví lidé za 27 let nepochopili základní princip demokracie, nechť se odeberou dobrovolně na stáž na dva až tři roky do Severní Koreje, aby pochopili, co to znamená, když někdo někomu říká, co si smí, nebo nesmí myslet," uvedl.

Takže jako držitel řady cen už nedostává zakázky? "Jako držitel třinácti nominací plus šesti Radokových cen za nejlepší hudbu jsem v podstatě divadelním světem vaporizován. Doslova. Mně to nevadí. Myslím, že dílo pro činohru jsem odvedl a odvedl jej dobře. Přinesl jsem jak do hudební dramatiky, tak do hudby samotné spoustu nových a neslýchaných postupů, ale nyní se dočítám, že vlastně nic neumím. Je zajímavé, že to nejde z odborných, z hudebních kruhů, ale pouze od divadelníků. Takže když někdo vyrábí a píše nejrůznější nesmysly o divadelní hudbě, tak se tomu můžu jen smát, poněvadž to jsou pouhé amatérské žvásty. Byť kategorické, ale nemají jakoukoliv argumentaci...," uvedl Franz.

Co si ale lze představit pod pojmem "vaporizován"? "Udělal jsem třeba rozbor opery Válka s mloky v rozhovoru pro časopis Xantypa, ale pak jsem se dozvěděl, že to ani nevyjde. Netýkalo se to nijak politiky, byl to ryze odborný názorový článek, ale jde to obecně touhle formou," prohlásil Franz.

Parlamentní listy, 21. 11. 2016
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dominika Dominika | Web | 27. listopadu 2016 v 7:48 | Reagovat

Je něco shnilého ve státě českém....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama