Reakce šéfredaktorky Xantypy na osočení Vladimíra Franze v Lidových novinách

2. prosince 2016 v 7:05 | Michaela Gübelová
Reakce šéfredaktorky Xantypy na osočení Vladimíra Franze v Lidových novinách

Vladimír Franz si v rozhovoru v Lidových novinách 21. 11. stěžuje, že od té doby, co podpořil kandidaturu Miloše Zemana pociťuje "vaporizaci" a že ani Xantypa mu neotiskla rozhovor, v němž rozebral operu Válka s Mloky. Toto je reakce šéfredaktorky Xantypy zaslaná redaktorovi Martinu Rychlíkovi, která bude v Lidovkách uveřejněna.

Vážený pane redaktore,

srdečně Vás zdravím a nedokážu nereagovat na zmínku o Xantypě ve Vašem rozhovoru s Vladimírem Franzem ve včerejších Lidových novinách.

Rozhovor u nás měl vyjít v červnu 2016 a nakonec nevyšel z jediného prostého důvodu - pan Franz si totiž vynucoval být na titulní stránce. To mu nikdo nenabídl, ani neslíbil. A protože jsme jeho tlak odmítli, jelikož osobnosti na titul si naprosto svobodně vybíráme sami, řekl, že nechce, aby rozhovor vyšel - a my jsme mu vyhověli, přesto, že byl již zalomen a připraven k tisku (našla jsem ho, mohla bych Vám ho poslat, ale asi Vás to nezajímá). Tak jednoduché to celé bylo. Žádná "vaporizace", pouhá ješitnost pana Franze.

Ještě bych ráda podotkla, že zmínka o Válce s mloky v rozhovoru sice je, ale je to jen vychvalování vlastní práce (ostatně jako ve Vašem rozhovoru) a stížnost na ND, které splnilo autorovo očekávání jen z půlky.

Doufám, že jsem Vás příliš nezdržela, ale potřebovala jsem uvést věci na pravou míru. Mějte se krásně!

PhDr. Michaela Gübelová

šéfredaktorka

Redakce časopisu Xantypa
Text byl otištěn v LN v následujícím zkráceném znění:

Žádná "vaporizace", pouhá ješitnost

Ad LN 21. 11.: Podporu Zemana mi elita neodpustila

Nedokážu nereagovat na zmínku o Xantypě v rozhovoru s Vladimírem Franzem.

Rozhovor s ním u nás měl vyjít v červnu 2016 a nakonec nevyšel z jediného prostého důvodu - pan Franz si totiž vynucoval, aby byl na titulní stránce. To mu nikdo nenabídl ani neslíbil. Aprotože jsme jeho tlak odmítli, jelikož osobnosti na titul si naprosto svobodně vybíráme sami, řekl, že nechce, aby rozhovor vyšel - a my jsme mu vyhověli, přestože byl již zalomen a připraven k tisku.

Tak jednoduché to celé bylo. Žádná "vaporizace", pouhá ješitnost pana Franze.

PhDr. Michaela Gübelová, šéfredaktorka časopisu Xantypa

rubrika DOPISY REDAKCI, Lidové noviny, 24.11.2016
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama