PANE, ZABALTE MI DÁREK

9. ledna 2018 v 12:45 | Mladá fronta Dnes magazín
Mužům prý balení dárků nejde. Požádali jsme proto šest známých Čechů, aby to zkusili vyvrátit. Nebo případně potvrdit. Každý dostal tři úkoly: zabalit lahev vína, dámský župan a krabičku na prstýnek. Nápad i pomůcky už byly na nich.

(...)

SKLADATEL A VÝTVARNÍK VLADIMÍR FRANZ

neříkám, že to umím, ale co si nakoupím, to zabalím, prohlásí Vladimír Franz. Hned je jasné, že to bere zodpovědně. Vše je pečlivě připraveno včetně mašliček i nůžek, na zemi rozprostřený balicí papír v rozích připevněný izolepou, aby se nekroutil. Přihlíží psík Milan, divočejší Tomík povzbuzuje štěkotem z vedlejší místnosti. Vladimír přistoupí k balení energicky a zručně. Dojde na lepicí pásku, která zkrotí vzdorující papír. Lahev, krabička i měkký župan jsou zabaleny během pár okamžiků. "A teď to začne," oznámí a začne přinášet další propriety, které si připravil. Na lahev zabalenou do zeleného papíru namaluje lebku se zkříženými hnáty a poté na hrdlo umístí růžového mývala. A z obyčejné lahve vína je Mýval na jedu. Podobně se promění i poměrně obyčejně zabalená krabička s prstýnkem.

Tu umístí do pařátů elegantního ještěra zvaného Ptakopyskosaurus.

Předměty na stole ožívají. Metamorfózy se dočká i župan. Ozdoben impozantní skulpturou, kterou vytváří panenka ve chřtánu papírové sopky, chrlící staniolové třásně, se změní v uměleckou instalaci nazvanou Sopka.

Hotovo. Potlesk!!! Tomík je vpuštěn, vítá se, raduje se. Sopka, Mýval na jedu a Ptakopyskosaurus přinášejí dary.

(...)

Mladá fronta Dnes magazín, 30. 11. 2017
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama