Vzkaz bývalých prezidentských uchazečů: Vybírejte kandidáty s dobrou pověstí

9. ledna 2018 v 12:51 | denik.cz
Deník oslovil kandidáty, kteří se zúčastnili prvního kola volby a nyní už o Hrad neusilují, aby zhodnotili své tehdejší rozhodnutí a prozradili, podle jakých kritérií budou vybírat letos.

(...)

NÁHRADNÍCI Z DRUHÉ RUKY?

Profesor Vladimír Franz podle svých slov nelituje, že se klání o Hrad zúčastnil. "Byl to krásný protiúkol. Nešlo u mne o touhu po moci, ale cestu za poznáním, co je to společnost, stát a jeho instituce, média," sdělil Deníku malíř, skladatel a právník Franz. Nechtěl příliš komentovat prezidentské období Miloše Zemana a jeho vyhlídky: "Žijeme v zemi, v níž bude za chvíli problém sehnat řemeslníka, ale kde je asi pět milionů politologů, tak bych jim nechtěl brát práci." Přesto "bez ohledu na to, zda na Hradě bude sedět Bůh, či ďábel" soudí, že by tuto funkci měl vykonávat člověk pouze jednou: "Neznám z dějin prezidenta, snad s výjimkou F. D. Roosevelta, který by měl druhé období lepší než to první. Vždycky je lepší, aby lidé říkali - ten mohl udělat ještě spoustu dobré práce, než aby si mysleli - že si radši pracky neurazil, než tam podruhé lezl."

Zamyslel se i nad tím, kdo chce Zemana nahradit: "Opozice měla z jedné třetiny mluvit o tom, co se jí nelíbí, ale ze dvou o tom, co chce udělat, a tím vytvořit ostrov pozitivní energie. Z něho by pak během pěti let organicky vzešla výrazná osobnost, takže bychom o tom dnes vůbec nepřemýšleli. Opozice ale pouze brblala a vytvářela hory blbé nálady. V současnosti to na mě bohužel dělá dojem narychlo ad hoc sehnaného spolku náhradníků z druhé ruky," uzavřel Franz.

(...)

denik.cz, 3. 11. 2017
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama