Vladimír Franz v Krásné Lípě podruhé

31. prosince 2018 v 17:33 | Ivo Šafus
V pondělí 9. července 2018 v Krásné Lípě proběhla akce "dvě v jednom" - Vladimír Franz zahájil výstavu svých akvarelů v Domě Českého Švýcarska a následně zahrál na varhany v kostele sv. Máří Magdaleny.

Jak v improvizovaném slovu pravil Rostislav Křivánek - je to milé a neuvěřitelné, že se najdou místa, kde se něco řekne a po čase se to stane pravdou. V loňském roce při koncertě vznikla idea výstavy, a tak jsme se sešli na všední den v poměrně hojném počtu na vernisáži. Vzácného hosta uvedl starosta města Jan Kolář, autor sám seznámil přítomné se svou tvorbou a následně dostal (nečekané) slovo již zmíněný Rosťa Křivánek, autorův dlouholetý přítel a občasný spolupracovník.

Po obhlídce vystavených děl přesun do kostela - jedna skladba (stejně jako loni), ale tentokrát dle mého daleko expresivnější, dravější, depresivnější. Našlo se pár takových, kteří se z kostela raději vytratili. Opět vzpomenu slov Rosti Křivánka - některé věci prostě nejsou pro každého. I když to pronesl ve vztahu k vystaveným obrazům, o této skladbě to platilo úplně stejně. Pokud se ale náhodou dočkáme další šance, mně osobně nebude činit žádný problém přijít a poslouchat znovu.

Ivo Šafus, Výběžek.eu, 9. 7. 2018


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama